top of page
Obrázek autoraiprijimacky.cz

Vše, co potřebujete vědět o přijímacích zkouškách na střední školy a gymnázia

V podcastu K tabuli půjde... tentokrát budeme mluvit na téma Přijímačky.

Sledujte už tuto středu v 10:30 online na Youtube.


Přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia jsou jedním z prvních důležitých milníků, který může výrazně ovlivnit další vzdělávací cestu dítěte. Správná příprava a plánování zde mohou hrát zásadní roli. Nový díl podcastu K tabuli půjde... vám poskytne základní informace o přijímačkách, rady k efektivní přípravě i tipy na to, co dělat v případě neúspěchu.

 

Co vás čeká?

Přijímací řízení na střední školy a gymnázia má každý rok obdobnou strukturu. Uchazeči skládají zkoušky z českého jazyka a matematiky a přihlášky se odevzdávají od loňska na tři školy (resp. pět v případě talentových zkoušek). Do kdy je potřeba dokumenty odevzdat? Co když má dítě možnost mít více času na test? Co když škola má i své vlastní testy? Jak vypadá průběh zkouškového dne? Jak se testy hodnotí?

 

Jak začít s přípravou na přijímačky?

Příprava na přijímací zkoušky by měla začít v dostatečném předstihu, ideálně několik měsíců dopředu. Efektivní strategií je pochopení a pravidelné procvičování potřebné látky a  seznámení s testy předchozích let. Stačí znalosti ze školy? Je potřeba utrácet velké částky za přípravu? Od kdy je dobré začít pracovat s testy CERMAT nebo docházet na zkoušky nanečisto? Jaké další formy přípravy jsou vhodné?  Jak se připravovat efektivně?

 

Co dělat, pokud dítě neuspěje?

Základem je přemýšlet nad výběrem škol včetně reálných možností přijetí. Kde najít přehled škol a počty přihlášených a přijatých dětí? Jaká škola je vhodná pro mé dítě?

Neúspěch u přijímaček není nutně konec nadějí na dobré vzdělání. Jak probíhá druhé a třetí kolo? Jak je to s odvoláním? Je možný pozdější přestup na jinou školu? Jak můžeme podpořit dítě, které se na vysněnou školu nedostalo, aby zvládlo zklamání a neztratilo motivaci do budoucna? Jak s ním pracovat, aby se vyhnulo pocitu neúspěchu a zbytečně netrpělo psychickými dopady této zkušenosti?

 

Na co si dát v testech pozor?

Jaké jsou nejčastější chyby? Co jsou "jisté" body z testů? Jak se orientovat ve slovních úlohách? Jak na geometrii v testech CERMAT? Jak na práci s textem? Co když zatrhnu špatnou odpověď? Musím odpovídat slovně?

 

Na tyto i další otázky budeme odpovídat v našem podcastu. Přidejte se a ptejte se na vše, co Vás zajímá.

 




14 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Jak jste dopadli?

Comments


bottom of page