top of page

Znáš vyjmenovaná slova po B?

Aktualizováno: 17. 10. 2022

K zvládnutí přijímacích zkoušek z českého jazyka je potřebná dobrá znalost pravopisu. Pojdˇme si dnes vyzkoušet, jak zvládáte vyjmenovaná slova po B.


Na začátek jsme připravili krátký testík a na konci článku si můžeš zkontrolovat, jak jsi na tom... A klidně ho dej i svým rodičům a porovnejte výsledky:)


TEST

Můj bratranec Zb_něk z městečka Zb_roh sb_l pro ptáky na zahradě krásnou budku, a na b_dýlku se hned objevilo několik ptáků, které b_ch měl znát z b_ologie. Vojáci, nab_tí sebevědomím z předchozích úspěchů, dob_li celé území a s odkazem na svého předka B_voje pob_li i zb_vající nepřátele.


Tak co, byl sis se vším jistý? Pokud si chceš osvěžit vyjmenovaná slova, ta hlavní jsou zde:


Vyjmenovaná slova po B:

být (bydlit, obyvatel, byt, příbytek, nábytek, dobytek, zbytek), obyčej, bystrý, bylina, kobyla, býk, babyka

Vlastní jména: Bydžov, Bylany, Hrabyně, Kobylisy, Přibyslav, Zbyněk, Zbyšek


Pokud chceš zjistit, kde se nejčastěji dělají chyby, jaké záludnosti tě mohou čekat a vyzkoušet si užití vyjmenovaných slov na typových úlohách, zúčastni se našich kurzů nebo přijímaček nanečisto.ŘEŠENÍ

Můj bratranec Zbyněk z městečka Zbiroh sbil pro ptáky na zahradě krásnou budku, a na bidýlku se hned objevilo několik ptáků, které bych měl znát z biologie. Vojáci, nabití sebevědomím z předchozích úspěchů, dobyli celé území a s odkazem na svého předka Bivoje pobili i zbývající nepřátele.


Budeme rádi, když se s námi podělíš o své výsledky

48 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page